Collaborative Information Site

Istanbul Uzman Psikolog Bul

PSİKOTERAPİST KİMDİR?

PSİKOTERAPİST KİMDİR?

Psikologlar terapi yapabilmek yani psikoterapist unvanı ile çalışabilmek için geçerliliği olan, kanıtlanmış bir ekolün eğitimine katılmak durumundadırlar. Bu terapi eğitimleri; Psikanalitik terapi, bilişsel davranışçı terapi, EMDR terapisi, oyun terapisi, aile terapisi, çift terapisi ve cinsel terapi gibi terapiler olmaktadır. Bu terapi eğitimlerinden en az birini veya daha fazlasını tamamlamış ve gerekli süpervizyonu almış ruh sağlığı uzmanlarına psikoterapist adı verilir. Psikoterapist danışanın şikayet ve beklentisine göre bu terapi yöntemlerinden uygun olanı seçer ve tedavi planı belirler. Danışanın isteği ve beklentisi terapistin kendi terapi ekolüne uygun değilse terapist danışan için gerekli yönlendirmede bulunur.

psikolog  ,  uzman psikolog  ,  istanbul psikolog  ,  psikolog bul  ,  istanbul psikolog bul  , istanbul uzman psikolog bul

continue reading
20 visits |0 Comments|Reply

UZMAN PSİKOLOG KİMDİR?

Lisans eğitiminin ardından psikolojinin çeşitli uzmanlık alanlarından birinde uzmanlık yapmak için üzerine 2 yıllık bir yüksek lisans eğitiminin olması şarttır. Bu uzmanlık alanları nelerdir diye bakacak olursak klinik psikoloji, gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji, adli psikoloji, endüstri ve spor psikolojisi olarak saymamız mümkün. Bu gibi alanlarda 2 yıl süreyle yüksek lisansını tamamlayan psikologlar uzman psikolog unvanı alarak çalışabilmektedirler. Klinik psikoloji alanında uzmanlık (yüksek lisans) yapan bir psikolog uzman klinik psikolog unvanıyla çalışabilirken, gelişim psikolojisi alanında uzmanlık (yüksek lisans) yapan bir psikolog ise uzman gelişim psikoloğu unvanı ile çalışma hayatını devam ettirebilir.

psikolog uzman psikolog , istanbul psikolog , psikolog bul , istanbul psikolog bul , istanbul uzman psikolog bul

continue reading
20 visits |0 Comments|Reply

PSİKOLOG KİMDİR?

Hayvan davranışlarını Bilimsel metodlar kullanarak Inceleyen İnsan, Davranış tedavisini sağlayan kişidir Ettik teşhis bozuklukların gelişimsel Ettik Ettik. İnsanların duyguları, Bilişsel Süreçleri, öğrenme Davranışları, heyecanları, kaygıları, korkuları Hakkında Araştırmalar yaparak Bunların çoğu yerin epey cogu yerin epey cogu yerin epey tedavisine Yönelik Çeşitli çalışmalar yapar. Oğlu dönemlerde ruh sağlığı Alanında Çalışan kişilerde Artış gözlenmektedir.  Psikoloji  alanının Farklı birçok Uzmanlık kullanıcının kullanıcının kullanıcının alanı bulunduğundan kişilerde hangi Uzmana başvuracakları Konusunda kafa karışıklığı yaşanması normaldır. Öncelikle psikolog unvanını almak Için KİŞİLERİN 4 Yıllık " psikoloji " lisans eğitimini tamamlamış olmalari Gerekmektedir. Bu eğitim, kuramsal Ettik Teorik Olarak Yoğun Geçen Bir eğitim olmaktadır. 

psikolog , uzman psikolog , istanbul psikolog , psikolog bul , istanbul psikolog bul , istanbul uzman psikolog bul

continue reading
213 visits |0 Comments|Reply